Systém soutěže
 

1.ČÁST - základní

A) extraliga žen

Týmy v soutěži:  HC Příbram, SK Karviná, HC Litvínov, HC 2001 Kladno

- 4 družstva se utkají čtyřkolově každý s každým (12 utkání)

b) 1. liga žen - A - přebor Čech

Týmy v soutěži: HC Berounské Lvice, Eko Tes. Pardubice, HC Dračice Karlovy Vary, HC Roudnice nad Labem, HC Jičín, Bílí Tygři Liberec

- 6 družstev se utká čtyřkolově každý s každým (20 utkání) 

C) 1. Liga žen - b - PŘEBOR MORAVY A SLEZSKA

Týmy v soutěži: HC Cherokees, Hokejový klub Opava, HC Uničov, HC REBELS 2017 Prostějov, WHC Valkyries Brno, HC Lvi Břeclav

- 6 družstev se utká čtyřkolově každý s každým (20 utkání)

D) 2. Liga žen

Týmy v soutěži: HC Kobra Praha, HC Lovosice, HC Děčín, ESC Jonsdorf (Německo), HC Esa, Holkey Náchod

- 6 družstev se utká čtyřkolově každý s každým (20 utkání)

 

2.ČÁST - boje o titul, o postup

O titul Mistr České republiky v kategorii žen - družstva umístěná po skončení části 1a) - „Extraliga žen“ na 1. - 2. místě sehrají finále na 3 vítězná utkání. První, druhé a případně páté utkání se hrají u lépe umístěného družstva po části 1a) - „Extraliga žen“, třetí a případně čtvrté utkání u družstva umístěného po části 1a) - „Extraliga žen“ hůře. 

O udržení , resp. o postup do Extraligy žen - družstvo umístěné po části 1a) - „Extraliga žen“ na 4. místě, družstvo umístěné po části 1b) - „1. liga žen - A“ na 1. místě a družstvo umístěné po části 1c) - „1. liga žen - B“ na 1. místě se utkají jednokolově každý s každým (2 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstvo, které dosáhne v této části soutěže nejvyššího pořadí získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži Extraliga žen pro sezónu 2020-2021. 

O udržení , resp. o postup do 1. ligy žen -  družstvo umístěné po části 1b) - „1. liga žen - A“ na 6. místě a družstvo umístěné po části 1d) - „2. liga žen“ na 1. místě se utkají na 2 vítězná utkání. První a případně třetí utkání se hraje u družstva, které se umístilo po části 1b) - „1. liga žen - A“ na 6. místě, druhé utkání se hraje u družstva, které se umístilo po části 1d) - „2. liga žen“ na 1. místě. Vítězné družstvo získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži 1. liga žen - A pro sezónu 2020-2021. 

 

Utkání části 1a) - „Extraliga žen“, části 1b) - „1. liga žen - A“, části 1c) - „1. liga žen - B“, části 1d) - „2. liga žen“ a části 2b) - „O udržení, resp. o postup do Extraligy žen“ se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 odst. 1. SDŘ. Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy následuje pětiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ. Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

Utkání části 2a) - „O titul Mistr České republiky v kategorii žen“ a části 2c) - „O udržení, resp. o postup do 1. ligy žen“ se hrají do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ, s tím, že není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy pětiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ.

 

  

Galerie

Zobrazit vše
Sponzoři