FINAL FOUR v Černošicích přinesl pro Cherokees opět 4.místo !!!
16. Březen 2016, Středa

Závěrečným turnajem v Černošicích o víkendu 12.- 13.3. vyvrcholila česká Liga žen ročníku 2015/2016. Složení turnaje bylo úplně stejné jako v minulém roce. Zúčastnily se ho oba týmy z TOP divize – Slavia i Karviná a vítězové české skupiny A1 a moravské skupiny B – Litvínov a Cherokees.

V prvním semifinále přehrála Slavia celek Litvínova 9:1 a v druhém semifinále pak nastoupily Cherokees opět proti týmu favorizované Karviné. Na rozdíl od loňského roku však indiánky nechtěly svoji kůži prodat tak snadno a na hře to bylo rozhodně znát. Celé utkání odehrály s velkým nasazením a přesto že nedokázaly vstřelit žádnou branku a soupeři podlehly výsledkem 0:5, měly několik hodně slibných šancí. Je potřeba sportovně uznat, že Karviná byla určitě lepším týmem, ale její převaha nebyla zdaleka tak výrazná, jako tomu bylo v minulém ročníku.

Tento výsledek moravankám zavřel cestu do finále a nabídl reparát v boji o třetí místo s celkem Litvínova. Protože měly Cherokees handicap v podobě pouze dvanáctihodinového odpočinku, nechtěly utkání natahovat, nebo čekat na chybu soupeře a hned od začátku se snažily hrát aktivně. Přestože inkasovaly jako první, skóre otočily a ještě v polovině utkání vedly nad soupeřem 3:1. V průběhu dvou minut se však Litvínov dvěma góly vrátil do hry a srovnal na 3:3. Do konce druhé třetiny přidal každý z týmu ještě po jednom gólu a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 4:4.  Přibližně v polovině závěrečné třetiny však přišla čtyřminutová pasáž , ve které indiánky polevily, ztratily koncentraci a nastavené tempo a po několika hrubých chybách obdržely hned 3 góly, které rozhodly o vítězi utkání. Na konci třetí třetiny, zejména pak v posledních dvou minutách, v nichž Cherokees úplně přestaly hrát, došlo ještě k úpravě skóre, které se nakonec zastavilo na hodnotě 10:5 pro Litvínov. Po předvedeném výkonu, je tento výsledek pro indiánky až příliš krutý, ale bohužel zkušený a sehraný tým Litvínova se v rozhodujících chvílích opět dokázal vyvarovat zbytečných chyb a zodpovědně odehrál celé utkání, což jednoznačně rozhodlo o jeho vítězství.

Finálový zápas mezi Karvinou a Slavii měl oproti očekávání jednoznačný scénář, v němž Slavia přehrála Karvinou poměrem 9:1, obhájila titul a po osmé v průběhu deseti let se stala mistrem České republiky