Cherokees porazily výběr hráček univerzit z Manitoby
1. Leden 2018, Pondělí

Ve dnech 29. a 30.12.2017 hostily Cherokees soupeře, který na naše kluziště nezavítá každý den. Kanadský výběr hráček univerzit z Manitoby v rámci svého evropského tažení přijel na zimní stadion do Blanska porovnat s domácím celkem své síly. Domácí se na tato utkání velice těšily a v jejich snažení je přišlo podpořit značné množství diváků, což celé atmosféře dodalo nezapomenutelný nádech. Bezpochyby i díky vynikající podpoře fanoušků, vybojoval domácí tým v obou utkáních výhru poměrem 5:4 po samostatných nájezdech a 9:2. 

Krutá prohra v odvetě ale podle trenéra blanenského výběru neodpovídá dění na ledě. „Výsledek je pro naše soupeřky nespravedlivý. Utkání bylo vyrovnané, rozdíl byl jen v proměňování šancí a kvalitě brankářek. Náš soupeř na rozdíl od předchozího zápasu hrál bezstarostnější hokej, víc dopředu, na zadní vrátka moc nemyslel,“ zdůraznil Rudolf Valla.

Kanaďanky nastoupily do každého utkání s jinou sestavou složenou z výběru studentek sedmi univerzit ve věku od osmnácti do jednadvaceti let. V Evropě jsou na desetidenním turné a před Blanskem už hrály v Litvínově (2:4) a na Kladně (2:8). Po Blansku budou pokračovat dvojzápasy v Bratislavě, v Rakousku a v Německu. Domácí tým Cherokees se pro zápas posílil několika hráčkami z moravských klubů a z Pardubic.

Podle trenéra Vally byly pro jeho svěřenkyně zápasy s Kanaďankami dobrou zkušeností a výhry motivací do dalších ligových bojů. Ten nejbližší čeká Cherokees v sobotu 6. ledna, kdy se na hřišti soupeře střetnou s Opavou. Družstvo Cherokees prochází v této sezóně hráčskou obměnou a zřejmě ani v letošní sezoně se mu v české lize nepodaří vybojovat kýženou alespoň bronzovou medaili. „Sahali jsme po ní několikrát a zatím se nám to nepovedlo. Letos asi nepostoupíme ani do Final Four, protože některé holky odešly studovat do Ameriky, takže v podstatě děláme nový tým a začínáme s hodně mladými děvčaty. Proto jsou výsledky takové střídavě oblačno,“ vysvětlil Valla.

HC Cherokees - výběr Kanady 5:4 SN a 9:2
SESTAVA:
 
Brankářky: Kateřina Teplá (Pardubice), Kateřina Hřívová (Opava)
Obránkyně: Monika Krčková (Cherokees), Kristýna Hájková (Slavia Praha), Hana Vávrová (Vsetín), Renata Mudráková (Vsetín), Pavlína Vlková (Pardubice), Eliška Vozdecká (Cherokees).
Útočnice: Jana Vallová (Cherokees), Zuzana Bubíková (Cherokees), Tereza Sovjaková (Vsetín), Monika Svobodová (Vsetín), Eva Baslová (Vsetín), Kateřina Petřeková (Uničov), Zuzana Povýšilová (Vsetín), Soňa Prokešová (Cherokees), Karolína Prokopová (Bulldogs), Kristýna Koníčková (Cherokees)


Galerie

Zobrazit vše
Sponzoři