Cherokees ani na potřetí medaili nezískaly, opět tak končí na 4. místě v republice.
16. Březen 2017, Čtvrtek

Závěrečný turnaj ve Varnsdorfu se letos odehrál ve zbrusu novém formátu (každý s každým), který do něj přinesl mnohem více zpestření. I přesto, že celky Karviné a Slavie patřily se svými „reprezentačními výběry“ opět k jasným favoritům, papírově mnohem slabší týmy Cherokees a Litvínova nedaly svou kůži rozhodně zadarmo.

Hned na úvod turnaje Cherokees nastoupily proti Karviné a určitě se nedá říct, že by měl favorit jasnou převahu. I když soupeře přestřílel poměrem 37:23, indiánky doplatily zejména na špatné zakončení a neproměňování šancí. Pouze jediný gól v 16 minutě stačil k tomu, aby Karviná zvítězila a připsala si 3 body.

Utkání proti Slavii mělo podobný průběh. Ačkoliv bylo znát, že kvalita soupeře je ještě mnohem vyšší, Cherokees sehrály minimálně důstojnou partii. Ještě po druhé třetině držely se soupeřem krok a přijatelné skóre 0:3. Na začátku třetí třetiny však ztratily koncentraci a po několika chybách dostaly v průběhu 6 minut tři rychlé góly. To definitivně rozhodlo o výsledku utkání. Ke konci třetí třetiny padl na každé straně ještě jeden gól a konečné skóre tak vyznělo 7:1 pro Slavii.

Za největší zklamání turnaje se tak dá označit pouze boj o třetí místo, kdy paradoxně papírově nejhratelnější soupeř a čtvrtý účastník turnaje HC Litvínov, s nimž Cherokees v předchozích dvou letech vždy bojovaly o třetí místo, se nakonec ukázal jako soupeř nejtěžší. Možná se na indiánkách podepsala předchozí dvě utkání, která jako jediný tým zakončila vždy až kolem 22 hodiny v noci, možná chybělo více času na regeneraci, nebo možná si holky prostě jen vybraly svůj nejhorší den na turnaji. Každopádně do utkání o třetí místo nenastoupily vůbec dobře. Přestože první třetina skončila 1:1, Litvínov byl celou dobu lepší a svého soupeře přehrával. Největší zlom nastal ve druhé třetině, kterou Cherokees sehrály asi nejhůř z celého turnaje. Inkasovaly v ní čtyřikrát a přestože se ještě ve třetí třetině vzchopily a snažily se soupeře zatlačit, zvrátit vývoj utkání se jim již nepodařilo. Utkání proti Litvínovu nakonec Cherokees prohrály 1:6 a skončily stejně jako v uplynulých dvou letech na celkovém 4. místě v lize žen ČR.