Liga žen v sezóně 2016/2017 startuje v nezměněném kabátě.
13. Září 2016, Úterý

Už o prvním záříjovém víkendu vypuknou bitvy v novém ročníku české ženské soutěže. Ta pokračuje ve stejném formátu jako předešlé roky, titul obhajují hokejistky pražské Slavie, které čeká v TOP divizi společně s Karvinou znovu jen osm kol po Vánocích. Mírných obměn ale doznalo složení nižších ligových skupin v západní polovině republiky.

Nový ženský oddíl totiž vznikl v Lovosicích, které se zařadily do nejnížší české divize A2. Jejím loňským vítězem se stala nedaleká Roudnice nad Labem, ta tak opět po roce střídá sestupující Karlovy Vary v divizi A1. Ovšem to není všechno, neboť ze soutěže se hned rok po přesunu z Plzně odhlásil Tachov, jenž měl velké problémy s počtem hráček. Většina z nich bude letos působit v Berouně. Volné místo ve skupině A1 zaujala ESA, klub se sídlem v Klášterci nad Ohří.

Formát soutěže opět zajišťuje místo ve finálovém turnaji oběma účastníkům TOP divize. Slavia s Karvinou budou své týmy znovu skládat až ve druhé polovině sezony, kdy je čeká osm vzájemných soubojů. Na Final Four je pak doplní vítězové divizí A1 a B, ovšem závěrečný víkend už proběhne podle nového scénáře. Čtyři celky se totiž mezi sebou utkají od pátku 10. do neděle 12. března každý s každým. V základní části divizí A1, B a A2 tradičně zůstává čtyřkolový systém.

 

Rozdělení týmů v divizích

TOP divize: HC Slavia Praha, S.K. Karviná - ženy

Divize A1 (česká): HC Litvínov, HC 2001 Kladno, HC Berounské Lvice, HC TJ Tesla Centralplast Pardubice, HC Roudnice nad Labem, HC ESA

Divize B (moravská): HC Cherokees, Hokejový klub Opava, HC Uničov, HK Vsetín - ženy, HLC Bulldogs Brno

Divize A2 (česká): TJ Bílí Tygři Liberec, HC Děčín, HC Energie Karlovy Vary, HC Kobra Praha, HC Lovosice


Galerie

Zobrazit vše
Sponzoři